top of page

השחקן הנפקד - קריסת השב״כ ב7/10 | יזהר דוד

בהרצאה יזהר יתאר את הדרמה שאירעה בלילה טרם ההתקפה. יסביר על יכולות איסוף המודיעין השונות של השב"כ, חלוקת האחריות בין השב"כ לאמ"ן ברצועת עזה. הוא יפרט על ידי סיפור אמיתי ומרתק מספרו המצליח "מסוכלים" את חשיבות ויכולות מקורות/היומינט של השב"כ. הסיפור יסופר באופן תקדימי וייחודי על ידי יזהר ובליווי קטעים

השחקן הנפקד - קריסת השב״כ ב7/10 | יזהר דוד
השחקן הנפקד - קריסת השב״כ ב7/10 | יזהר דוד

זמן ומיקום

07 באוג׳ 2024, 19:00 – 21:20

פולי בר, שד׳ רוטשילד 60, תל אביב

פרטי האירוע

* ההרצאה במגבלות הצנזורה, חלק מהתוכן צולם לתוכנית "זמן אמת- מקור ביעד אלים" ששודרה ב 13.3.2024 . ההרצאה אינה עוסקת בפוליטיקה.

ב7.10.2023 בשעה 06:29 ארגון הטרור האכזרי, החמאס הפתיע את מדינת ישראל והדהים את כל מערכת הביטחון, בראשם את השב"כ שמוביל את סיכול הטרור ברצועה. אלפי פעילי הטרור מתועבים פלשו לישראל וביצעו פשעים נוראים, טבחו בכ-1,200 אנשים, ביניהם נשים, ילדים, קשישים ותינוקות. הם ביצעו מעשי אונס והתעללות, וחטפו ושבו לרצועת עזה 253 אנשים, ובכך הייתה אותה שבת, ליום הקטלני ביותר ליהודים מאז השואה....יום ששינה את מצבה של מדינת ישראל לשנים רבות, את המזרח התיכון, ויש בו פוטנציאל לגרום למלחמה אזורית ואף חלילה למלחמת עולם.

באותו הלילה לפני ההתקפה התחוללה דרמה במטה השב"כ. קצת אחרי חצות ראש השב"כ הקפיץ את עצמו למטה הארגון בתל אביב בעקבות סימנים מרצועת עזה על התרחשות מסוימת ולא ברורה. במהלך הלילה התקיימו במטה השב"כ התייעצויות לאורך כל הלילה כדי להבין את המודיעין שעלה ומהן כוונות החמאס. בסוף ההתייעצויות הוחלט לשלוח לעוטף את צוות היחידה המבצעית של שב"כ המכונה "טקילה", אולם איש מהשב"כ לא צפה את העתיד לבוא באותו הבוקר. בכירי השב"כ ועובדים רבים שעבדו כל אותו הלילה הדרמטי עמדו המומים בבוקר אותו היום כשהתחילו להגיע הידיעות הראשונות על פלישת אלפי מחבלים לישראל. כל מערכות השב"כ שאמורות היו לספק את ההתרעה כשלו. בדגש על מערך היומינט/המקורות של השב"כ ברצועת עזה.

והמחשבה המייסרת עלתה בראשם של רבים - אדם אחד יכול היה למנוע את הטבח שאירע ב"שבת השחורה"! מדוע הוא לא היה!?

בהרצאה יזהר יתאר את הדרמה שאירעה בלילה טרם ההתקפה. יסביר על יכולות איסוף המודיעין השונות של השב"כ, חלוקת האחריות בין השב"כ לאמ"ן ברצועת עזה. הוא יפרט על ידי סיפור אמיתי ומרתק מספרו המצליח "מסוכלים" את חשיבות ויכולות מקורות/היומינט של השב"כ. הסיפור יסופר באופן תקדימי וייחודי על ידי יזהר ובליווי קטעים שבהם מצולם המקור האמיתי שהשתתף עימו בסיכולים. בחלקה השני של ההרצאה יזהר ינתח בצורה כנה, נוקבת וכואבת מדוע מערך היומינט של השב"כ קרס ב 7.10, מהם הכשלים והתהליכים שהתרחשו בארגון וגרמו לכישלון הגדול ביותר שלו, ולאסון הנוראי שגבה מחיר כבד ועדין סופו לא נראה.

לסיום יזהר יספר מה עושים כעת בשב"כ כדי לתקן חלק מהטעויות בדגש על שיקום מערך היומינט ברצועת עזה, וינתח את מצבה הביטחוני של מדינת ישראל.

אודות המרצה

יזהר דוד שירת כלוחם וכמפקד בעורב גולני. עם שחרורו מהצבא הצטרף לשב"כ ובשנות האינתיפאדה השנייה היה מנהל ביחידת השטח בשומרון. ב-2013 פרש מהשירות ומאז הוא מרצה מבוקש, עוסק בחינוך וביזמות חברתית. ממייסדי "העמותה למנהיגות ישראלית משותפת" והמנכ"ל הראשון שלה. יזהר פעיל מאוד בנושא הלומי הקרב בישראל. הוא ממקימי ויו"ר "שותפות מגן ישראלית", לטיפול וצמיחה מפוסט טראומה, מרצה, מנחה סדנאות, מאמן אישי ומנטור של הלומי קרב רבים. בדצמבר 2019 היה להלום הקרב הראשון בישראל שקיבל את "אות המופת השיקומי" של משרד הביטחון. בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, לימודי מזרח תיכון ואסלם, תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך וכן תואר שני במשפטים. בעל תעודת הוראה, אימון אישי, בוגר לימודי "מרחב הטראומה" וקורס מנטורים.

ספרו הראשון "פצצה מתקתקת" ראה אור בהוצאת כנרת זמורה ב-2016, הפך רב מכר ותורגם לאנגלית.

ספרו השני "מסוכלים" ראה אור בהוצאת כנרת זמורה ב-2022.

פרטי האירוע

שעת פתיחת דלתות: 19:00

שעת תחילת ההרצאה: 20:00

הבטחת מקומות עד חצי שעה לפני תחילת ההרצאה

שימו לב* הישיבה במקומות לא מסומנים

אודות בליץ

בליץ הוא מיזם חברתי המשלב חינוך ותרבות ומטרתו להנגיש תוכן וידע לכל קצוות האוכלוסייה ולקדם תרבות חכמה בישראל! 

אנו מפגישים את המרצים המבריקים ביותר בארץ עם הקהל הרחב בברים שונים והופכים בילוי שגרתי לחוויה משמעותית ומרחיבת אופקים.

תשתו בירה. תצחקו. תלמדו איך לבנות חללית.

להזמנה כאירוע סגור לחברות וארגונים: 050-6710900 // blitztalks@gmail.com

כרטיסים

 • תרומת פרופרסורה | שמירת מקום

  המכירה מסתיימת: 07 באוג׳, 0:00

  תמיכה משמעותית בבליץ ובתרבות חכמה יותר כרטיס זה ישמור לכם שולחן קרוב לבמת המרצה עד שעת תחילת ההרצאה

  ‏40.00 ₪
 • תרומת דוקטורט

  המכירה מסתיימת: 07 באוג׳, 0:00

  תמיכה בבליץ ובתרבות חכמה יותר

  ‏30.00 ₪
 • תרומת תואר שני

  תמיכה בבליץ ובתרבות חכמה יותר

  ‏20.00 ₪
  הכרטיסים אזלו
 • תרומת תואר ראשון

  תמיכה בבליץ ובתרבות חכמה יותר

  ‏10.00 ₪
  הכרטיסים אזלו
 • כרטיסים של הרגע האחרון

  זמינים לרכישה ביום האירוע תמיכה בבליץ ובתרבות חכמה יותר

  ‏50.00 ₪
  תחילת המכירה: 07 באוג׳, 0:00

סך הכל

‏0.00 ₪

שתפו את האירוע

bottom of page